Buitis, Namai

8 patarimai nusprendusiems statyti nuosavą namą

Kiekvieno namo statybos reikalauja daugybės laiko, pastangų, investicijų ir patirties. Todėl visiškai nesvarbu, kokios apimties namo statybos darbus esate numatę – visų pirma turite labai gerai pasiruošti, tokiu būdu išvengiant galimų sunkumų ir nepamatuotų išlaidų. Todėl tam, kad pasiekti norimą rezultatą jums būtų lengviau, sudarėme svarbių bazinių patarimų sąrašą.

  • Patikimų specialistų pasirinkimas. Labai svarbu savo namo statybai paskirti gerą reputaciją turinčius statybų srities specialistus ir patyrusį architektą, tokiu būdu užtikrinant, kad nuo statybų pradžios iki baigiamųjų darbų nekiltų jokių didesnių nesklandumų. Nepaisant to, koks nusimato statybų projektas, jo planą reikėtų patikėti geram architektui, kuris yra sėkmingai įgyvendinęs ne vieną tokio tipo projektą. Jei niekada nedalyvavote prižiūrint namo statybų eigą ir šioje srityje esate naujokai, vertėtų samdyti statybų darbų vadovą (arba techninį prižiūrėtoją), kuris prižiūrėtų jūsų naujojo namo statybų procesą ir užtikrintų, kad statybos darbai būtų vykdomi pagal iš anksto numatytą planą. Siekiant atrasti patikimus skirtingų sričių specialistus, visuomet naudinga ieškoti rekomendacijų.
  • Nuspręskite, kas rūpinsis medžiagomis. Būtina iš anksto nuspręsti, kas pasirūpins statybinėmis medžiagomis – jūs ar jūsų pasirinkti statybininkai. Galite samdyti statybininkus, kurie atsižvelgdami į jūsų namo statybų planą pasirūpintų ir visomis medžiagomis, arba jas galite įsigyti savo nuožiūra. Patikėdami šią užduotį statybininkams, galite susidurti su didesnėmis išlaidomis, tačiau išvengtumėte laiko gaišaties ir papildomų sunkumų. Tačiau jei nuspręsite medžiagomis pasirūpinti patys, jums gali pavykti gerokai daugiau sutaupyti.
  • Dokumentų parengimas, projektų sudarymas, sutarčių pasirašymas ir kt. Visuomet labai svarbu atsižvelgti į tai, ar žemė, kurioje jūs statysite gyvenamosios paskirties namą, yra ne žemės ūkio paskirties. Tuo tarpu namo statybos leidimui suderinti reikės atlikti namo architektūros, sklypo plano ir lauko inžinerinių tinklų projektus, iš kurių neabejotinai svarbiausias yra architektūros projektas. Šių darbų įgyvendinimui rekomenduojama pasitelkti patyrusius namų projektavimo paslaugų teikėjus.
  • Namo plotas, išmatavimai, dizainas, erdvės. Būtina iš anksto tiksliai nustatyti savo pagrindinius reikalavimus. Stenkitės kuo geriau išnaudoti natūralią saulės šviesą ir ventiliaciją, kad dienos metu kuo mažiau reikėtų dirbtinio apšvietimo, o patalpos visuomet būtų kokybiškai vėdinamos. Pavyzdžiui, naudinga didelį dėmesį skirti didesnių langų stiklų pasirinkimui, kad dienos metu nereikėtų naudoti papildomo apšvietimo. Šiais laikais architektai naudojasi 3D vizualizavimo programine įranga, kad galėtų parodyti, kaip atrodys jūsų būsimas namas, todėl galite pasinaudoti šia galimybe ir įvertinti savo viziją vizualiai, kad galėtumėte iš anksto atlikti pakeitimus, užtikrinant, jog jūsų vizija puikiai atrodys ne tik popieriuje, tačiau ir pabaigus statybų darbus.
  • Turite nuspręsti, kaip bus apšiltintas jūsų namas. Nors šiuolaikinėje statybų rinkoje šiltinimo sprendimų yra daugybė, turite gerai apgalvoti, kuris apšiltinimo būdas jums būtų priimtiniausias ir kartu galėtų pasižymėti didžiuliu efektyvumu. Vienas iš tokių būdų šiandien yra namų šiltinimas biria mineraline vata. Ji tolygiai apšildo net ir labai sunkiai prieinamas vietas bei namo konstrukcijas. Biria mineraline vata galima apšiltinti tiek namo sienas ir perdangas, tiek ir stogą bei oro tarpus. Dėka namų šiltinimo biria mineraline vata būstas tampa šiltas, sumažinamas triukšmo lygis ir reikšmingai padidinamas namuose vyraujantis jaukumas. Be to, biri mineralinė vata nesukrenta, pasižymi aukščiausia nedegumo klase ir yra atspari drėgmei, todėl galima pamiršti apie pelėsį.
  • Žmogiškieji ištekliai, medžiagos ir išlaidos. Namo statybų projekto įgyvendinimo metu būtina tinkamai administruoti skirtingų paslaugų teikėjų darbą, kad namo statybos būtų baigtos laiku, nes pasitaiko, kad darbininkai nepasirodo darbe arba darbus tenka pristabdyti dėl žaliavų trūkumo. Daugiau laiko reiškia, kad reikia daugiau pinigų, o tai atitinkamai nulemia poreikį pasiskolinti daugiau lėšų arba refinansuoti namo statyboms gautą paskolą.
  • Išlaidų vertinimas ir kainų palyginimas. Atlikite preliminarų savo būsimo namo statybų išlaidų vertinimą pagal kiekvieną statyboms tenkančių išlaidų dalį, pavyzdžiui, pamatai, plytos, elektros darbai, namų šiltinimas, santechnika, medžio gaminiai, durų rėmai, interjeras ir t.t. Patikimi statytojai pateiks jums visas tikslias išlaidas ir aiškiai nurodys bendrą jūsų naujo namo statybų kainą. Taip pat reikia nepamiršti, kad gali atsirasti papildomų išlaidų, kurios kartais yra nenuspėjamos ir priklauso nuo situacijos rinkoje. Todėl vertėtų su statytoju ir architektu sudaryti sutartis, kuriose būtų apibrėžtos ir sąlygos už numatytų darbų vėlavimą. Reikia imtis priemonių, kurios padėtų statyboms tenkančias išlaidas kontroliuoti, nes paprastai laikui bėgant jos turi tendenciją didėti.
  • Šiandien namų statybų rinkoje vis daugiau dėmesio skiriama aplinkai. Statant namą taip pat galima apsvarstyti tokius metodus kaip lietaus vandens surinkimas ir vandens šildymas saulės energija, kad ilgainiui sutaupytumėte pinigų ir energijos, kartu prisidėdami prie aplinkos išsaugojimo.

Žinoma, tai yra tik keli iš daugybės patarimų namo statyboms, todėl visuomet rekomenduojama neskubėti, suformuoti savo biudžetą, pasirinkti patikimus paslaugų teikėjus, numatyti ekonomiškiausius ir veiksmingiausius sprendimus, sudaryti būsimų darbų planą ir pradėti jį sistemingai vykdyti, kartu prižiūrint kiekvieną statybų etapą.

Parašykite komentarą