Politika ir teisė

Dėl karo Ukrainoje – 7,5 mln. vaikų išgyvena nuolatinę grėsmę jų sveikatai ir gyvybei

Šalies gyventojai ir verslas gali padėti pasirūpinti Ukrainos vaikais – ar jie vis dar Ukrainoje, ar jau pakeliui į Lietuvą

Dėl vakar Ukrainoje prasidėjusių karo veiksmų, mažiausiai 7,5 milijono joje gyvenančių vaikų gresia didelis pavojus. Dėl sprogimų sostinėje Kijeve ir kituose didžiuosiuose miestuose vaikai ir šeimos priversti slėptis rūsiuose ir bombų slėptuvėse. Temperatūra šalyje naktimis nukrenta žemiau nulio. Tūkstančiai bėga iš sostinės. Organizacija „Gelbėkit vaikus“ kviečia visus Lietuvos žmones ir verslą aukoti būtinai humanitarinei pagalbai vaikams Ukrainoje bei netrukus Lietuvą pasieksiančių pabėgėlių šeimoms su vaikais. 

Grėsmė sveikatai, gyvybei, šaltis – Ukrainos vaikų realybė 

„Vaikai Ukrainoje išsigandę. Jie girdi sprogimus, yra priversti bėgti iš namų taip, kaip stovi. Jiems gresia ne tik fizinis, karinių veiksmų keliamas, pavojus būti sužeistiems ar žūti. Temperatūra Ukrainoje naktimis nukrenta žemiau nulio, o šeimos su vaikais yra privestos jas praleisti slėptuvėse, rūsiuose, be būtiniausių sanitarinių sąlygų. Jau nekalbant apie pagrindinių vaikų teisių į saugumą, švietimą užtikrinimą“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. 

Pasak jos, dar prieš pastarąjį įtampos eskalavimą 2,9 milijono žmonių, įskaitant daugiau nei 400 000 vaikų, jau prireikė humanitarinės pagalbos. „Tūkstančiai Rytų Ukrainos vaikų  užaugo konfliktuose, patyrė smurtą, apšaudymus ir paliko savo namus. Jiems nuo pat konflikto pradžios 2014-aisias organizacija „Save the Children“ Ukrainoje teikia būtiniausią humanitarinę pagalbą. Dabar, kai ši pagalba tapo tūkstančius kartų svarbesnė. Labai kviečiu visus Lietuvos žmones padėti ją užtikrinti – aukoti Ukrainos vaikams“, – sako Rasa Dičpetrienė. 

Pasak jos, organizacija „Gelbėkit vaikus“ vakar vykusių pasitarimų su kitomis nevyriausybinėmis, paramos organizacijomis įsipareigojo pasirūpinti vaikais iš Lietuvą netrukus pasieksiančių pabėgėlių šeimų. „Joms reikės ne tik šilto ir saugaus būsto, maisto, higienos ir kitų būtiniausių priemonių, medicininės pagalbos. Labai svarbu daryti viską, kad čia atvykę vaikai jaustųsi saugiai, laukiami, jiems būtų teikiama psichologinė pagalba, rūpinamasi jų edukacija, laisvalaikiu“, – sako „Gelbėkit vaikus“ vadovė. 

Remti galima skambinant, aukojant internetu ar kreipiantis tiesiai į „Gelbėkit vaikus“

Nuo vakar veikia veikia „Gelbėkit vaikus“ paramos Ukrainos vaikams trumpieji numeriai:

– skambinant ar siunčiant SMS su žodžiais UKRAINOS VAIKAMS – auka 10 eurų

– skambinant ar siunčiant SMS su žodžiais UKRAINOS VAIKAMS – auka 3  eurai.

– Juridiniai asmenys, įmonės, įmonės norinčios ir galinčios padėti Ukrainos vaikams bei į 

Lietuvą atvyksiančių pabėgėlių šeimoms kviečiamos susisiekti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ telefono numeriu +370 607 84 249 arba el. paštu simona.uleckiene@savethechildren.org

„Gelbėkit vaikus“ taip pat suvienijo jėgas su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi, Maltiečių ordinu, Lietuvos Caritu ir „Maisto banku“ bei nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams – nėščiosioms ir vaikams, humanitarinei ir pirmajai pagalbai bei pirmai psichosocialinei pagalbai – kviečia aukoti portale „Aukok.lt“: www.aukok.lt/proje…/Musu-sirdys-ir-rankos-Ukrainai ir trumpuoju numeriu 1485 – auka 5 Eur. 

„Save the Children“ veikia Rytų Ukrainoje nuo 2014 m. Organizacija teikia būtiniausią humanitarinę pagalbą vaikams ir jų šeimoms: platina šaltais orais būtinų priemonių rinkinius ir higienos reikmenis, teikia šeimoms pinigines dotacijas, kad jos galėtų patenkinti pagrindinius poreikius, pavyzdžiui, įsigyti maisto, vaistų, susimokėti už nuomą. „Save the Children specialistai padeda užtikrinti saugių ir kokybišką švietimą mokyklose ir bendruomenių centruose, taip pat – įveikti konfliktų ir smurto patirtį ir psichologinį poveikį, didinti jų atsparumą ir gebėjimą susidoroti su patiriamu stresu.

Pranešimą paskelbė: Renata Keršienė, „AR Consulting“

Parašykite komentarą