Verslas

„Investor Camp“ Vilniuje subūrė šimtus investuotojų iš įvairių šalių – nuo Taivano iki JAV

Šiemet padvigubėjęs verslo angelams ir rizikos kapitalo investuotojams skirtas renginys „Investor Camp“ subūrė beveik 20 pranešėjų ir 300 investuotojų. Šiandien susipažinti su augančia Lietuvos startuolių ekosistema ir jos potencialu, megzti ryšius su mūsų bei kitų šalių investuotojais dalyviai atvyko iš JAV, Taivano, Izraelio bei kitų šalių.

„Investor Camp“ organizavo Inovacijų agentūros skyrius „Startup Lithuania“, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija (LT VCA) bei Lietuvos verslo angelų asociacija (LitBAN).

Renginio apimtis padvigubėjo

„Lietuvos startuolių ekosistema yra viena greičiausiai augančių Vidurio ir Rytų Europoje, kurios vertė per pastaruosius 5 metus išaugo beveik 17 kartų. Nenuostabu, kad specialus renginys investuotojams sulaukė didelio dėmesio ir subūrė investuotojus net iš 14 šalių. Jų tarpe yra ir atstovų iš tokių fondų, kurie investavo į Lietuvos vienaragius „Vinted“ bei „Nord Security“, – sako Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Anot jos, Lietuva jau seniai žengė į naujos kartos ekonomiką, kurioje vertinamos ir skatinamos inovacijos: „Šiandienis startuolių veiklumas ir investicijų pritraukimas iš tokių pasaulyje žinomų rizikos kapitalo fondų kaip „Accel“, „Insight Partners“, „Intel Capital“ ar „Inventure“ rodo, kad esame įdomūs pasauliui.“

Šių metų „Investor Camp“ renginio apimtis rodo didėjantį tarptautinių rizikos fondų dėmesį Lietuvos startuoliams, o renginio programoje – ne tik pasaulinės tendencijos, bet ir žvilgsnis į Baltijos šalis – diskutuota apie artimiausių metų perspektyvas ir prognozes startuoliams regione.

Pasak Robertos Rudokienės, Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ vadovės, šiemet į renginio sceną pavyko pakviesti 20 pranešėjų ir pritraukti beveik 300 investuotojų iš Baltijos šalių, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Švedijos, Danijos, Liuksemburgo, Lenkijos, Šveicarijos, Izraelio, JAV ir Taivano.

„Renginys vyko jau antrą kartą, o dalyvių skaičius beveik padvigubėjo. Jau pernai matėme didelį investuotojų susidomėjimą renginiu, tad šiemet stengėmės, kad „tilptų“ daugiau norinčiųjų. Labai tikėtina, jog, be galimybės pabendrauti tarpusavyje, renginio dalyvių skaičių išaugino aktuali programa bei rytoj vyksiantis didžiausias Lietuvoje startuolių ekosistemos renginys „Startup Fair“, kuriame investuotojai galės gyvai susipažinti su mūsų šalies startuoliais“, – kalba R. Rudokienė.

Tarp pranešėjų – žymūs veidai

Tarp „Investor Camp“ pranešėjų buvo galima sutikti tokius žinomus ekosistemos veidus kaip Arvydas Bložė, „Practica Capital“ partneris, ir Harry Williamsas, Jungtinės Karalystės „Highland Europe“ rizikos kapitalo investuotojas, kurie pasidalijo investicijų į Lietuvos saulės energetikos programinę įrangą kuriantį startuolį „PVcase“ raundo praktika.

Renginyje dalyviai taip pat turėjo progą susipažinti su Lietuvos technologijų sektoriaus lyderių – „Vinted“ vieno įkūrėjų Manto Mikucko ir „Tech Zity“ įkūrėjo Dariaus Žakaičio – pristatyta naująja „Tech Zity Vilnius“ technologijų miestelio vizija – didžiausio Europoje technologijų miestelio projektu. Pasak jų, Vilniaus Naujamiestyje istorinio „Lelijos“ siuvimo fabriko 50 tūkst. kv. m erdvėje atsiras technologinių industrijų miestelis su bendradarbystės ir biurų erdvėmis, renginių salėmis, gyvenamosiomis erdvėmis ir kitomis viešosiomis vietomis, skirtomis miesto gyventojams bei jo svečiams.

„Džiaugiamės, kad renginio programa leido ne tik apžvelgti aktualius klausimus, bet ir atkreipti dėmesį į Lietuvos verslumo aplinkos pokyčius. Tai, kad užsienio rinkose skamba sėkmingų lietuvių startuolių vardai, yra ir toliau vystomi ambicingi technologijų infrastruktūros projektai, o pati ekosistema sulaukia vis daugiau visokeriopo valstybinio palaikymo ir pasaulinio srities ekspertų bei investuotojų dėmesio, gali reikšti tik viena – daug ką darome gerai ir reikia nesustoti“, – sako Greta Mieliauskaitė, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos vykdomoji direktorė.

„Investor Camp“ partneriai: „Practica Capital“, „Sorainen“, „Iron Wolf Capital“, COBALT, „Vilnius TechFusion“, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

Parašykite komentarą