Darbas ir karjera,  Technologijos

Kaip pasirinkti darželį pagal ugdymo filosofiją?

Turbūt kiekvienas suaugęs mažiau ar daugiau prisimena savo vaikystę… Vieniems tai itin šilti ir jaukūs prisiminimai, kitiems – nelabai. Tačiau, kad ir kaip būtų, vaikystė – itin svarbus etapas. Juk būtent tada formuojasi žmogaus asmenybė, charakteris, gebėjimai, įgūdžiai ir dar daug visko. Būtent ankstyvame amžiuje išmokti dalykai gali labai padėti vėlesniuose gyvenimo etapuose. Tad nuo ko pradėti renkantis darželį?

Kiekvienas darželis turi savo unikalų ugdymo požiūrį ir filosofiją. Prieš pasirinkdami darželį vaikui, svarbu išsiaiškinti, kokia yra darželio programa, vertybės ir tikslai. Tai padės suprasti, ar tas darželis atitinka jūsų šeimos vertybes ir lūkesčius dėl vaiko ugdymo.

Taip pat svarbu asmeniškai susitikti su darželio vadovybe ar auklėtojais. Per šį pokalbį galėsite gauti daugiau informacijos apie darželį, ugdymo metodiką, ir tai, kokia priežiūra bus teikiama jūsų vaikui. Gyvas susitikimas taip pat gali padėti atsakyti į jūsų klausimus ir daugiau sužinoti apie darželio atmosferą.

Vaikų mokymasis per žaidimą

Kai tėvams itin rūpi atžalų rytojus, emocinė ir fizinė jų sveikata bei vertybių puoselėjimas, puikiu pasirinkimu gali tapti Kaune įsikūręs privatus darželis „ISTORIJŲ NAMAI“. Darželyje vaikai priimami nuo vienerių metų.

Šiame darželyje vaikai mokosi per žaidimus. Ypač ankstyvajame ugdyme žaidimai yra esminė mokymosi forma. Laisvos, vaizduote paremtos žaidimų formos yra suprantamiausios mažiesiems. Vaikai mokosi geriausiai, kai gali patys kurti žaidimo siužetą ir plėtoti jo veiksmą. Šiame procese auklėtojas, atlieka svarbų vaidmenį nukreipiant ir patariant, tačiau ne užduodant konkrečius uždavinius, kuriuos vaikai turėtų tiesiog atlikti. Tai skatina vaikus kurti, išbandyti, eksperimentuoti ir mokytis iš savo patyrimų, o tai yra esminės savybės jų kūrybiškumo ir pažinimo vystymuisi.

Čia kiekvienas gali kurti, reikšti savo mintis, kūrybiškumą, tačiau tuo pačiu mokosi valdyti savo jausmus (jų išreiškimo būdą), elgesį ir kt. Tokiu būdu vaikai išmoksta bendrauti su bendraamžiais, draugais bei vyresniais (pedagogais). „Kimochis“ programa puikiai prisideda prie šios filosofijos ir padeda vaikams pažinti savo jausmus, emocijas. Reggio Emilia filosofija – vienas iš pagrindų šiame darželyje.

Žaidimas yra galimybė, kuri suteikia vaikams platų spektrą mokymosi ir vystymosi galimybių darželyje. Nesvarbu, kokie tikslai ar lūkesčiai tėvų gali būti taikomi darželiui, žaidimo forma yra puiki priemonė juos pasiekti. Ši mokymosi strategija yra išskirtinė tuo, kad ji sudaro puikias sąlygas vaikams mokytis ir augti natūraliu ir įdomiu būdu įvairiausiose srityse.

Nepamiršti atsižvelgti ir į praktiškumą

Be ugdymo filosofijos pateikiame keletą praktinių dalykų, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį renkantis darželį.

  • Vieta. Jeigu Jums svarbus laikas (kelionei į darželį ir iš jo), atkreipkite dėmesį, kur darželis įsikūręs. Kartais tėveliai vežioja ir iš kito miesto kampelio, tačiau tai priimtina ne visiems, todėl įsivertinkite.
  • Pedagogai. Pasidomėkite, kokie pedagogai dirba darželyje, kokios kvalifikacijos arba tiesiog kokių pažiūrų ir vertybių kolektyvas.
  • Drąsiai klauskite, užduokite visus Jums rūpimus klausimus.
  • Maitinimas. Atkreipkite dėmesį, koks darželyje yra maitinimas – jeigu maistas užsakomas, pasidomėkite tiekėjais ir t.t.
  • Kaina, sutarties sąlygos. Žinoma, svarbi ir kaina, todėl verta įvertinti savo finansines galimybes ir pagalvoti, koks biudžetas Jums tinkamas. Tačiau turbūt jokie pinigai nepakeis Jūsų mažylio laimingų akių ir tinkamo jo ugdymo. Todėl, jeigu galimybės leidžia, kainą siūlome palikti paskutinėje vietoje.

Tinkamai pasirinkus darželį pagal savo gyvenimo vertybes, galėsite jaustis ramūs, kad Jūsų vaikas yra laimingas, džiaugiasi vaikyste ir mokosi tiesiog žaisdamas.

Parašykite komentarą