Laisvalaikis,  Verslas

Lietuviai intensyviai skverbiasi į žaidimų kūrimo rinką

Kompiuteriniai žaidimai, žaidimai mūsų išmaniuosiuose telefonuose, Games TV tipo žaidimai – visa tai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, mūsų laisvalaikis. Net tie, kurie sako, jog nežaidžia žaidimų, atsisiunčia kokio nors žaidimo programėlę į telefoną, jog turėtų ką veikti skrydžio metu, ilgesnės kelionės metu ar tiesiog kai viskas atsibosta ir norisi „užmušti laiką“.

Tik nedaugelis žaidimų fanų ar šiaip mėgėjų žino ar net susimąsto, jog daug žaidimų yra sukurta… lietuvių Lietuvoje.

Žaidimų įmonės Lietuvoje

Lietuvoje žaidimai kuriami tiek pat metų kiek turime atgavę nepriklausomybę. Ir nors pirmi žingsniai buvo maži, o dabar jau ir pamiršti, šiandien IT sektorius orientuotas būtent į kompiuterinių žaidimų ir Games TV sektorių bei yra sparčiai besiplečiantis. Tą patvirtina ir pastarųjų metų informacija iš šios IT srities.

Lietuvoje veikia per 100 įmonių plėtojančių žaidimus. 2018 m. Lietuvos žaidimų industrijos pajamos sudarė 0,24 proc. BVP. Šioje srityje dirba per 1000 žmonių, kuriančių pačius žaidimus ar IT sprendimus jiems.

Tai viena sparčiausiai besivystančių industrijų Lietuvoje, o lietuvių sukurti žaidimai pasiekia visą pasaulį ir yra pripažįstami tarp žaidimų entuziastų. Lietuvoje sukurtus žaidimus kasdien žaidžia milijonai žaidėjų visame pasaulyje ir dėl to tikrai galime didžiuotis.

Žaidimų kūrimas ne vaikų žaidimas

Žodis „žaidimas“ natūraliai kuria lengvą, nesudėtingo ir patrauklaus darbo aprašymą. Tačiau net ir tie žaidimai, kurie atrodo paprasti ir skirti penkiamečiams, yra sudėtingi kūriniai, prie kurių dirba ištisos komandos.

Gero žaidimo sukūrimas reikalauja tam tikrų scenaristo gebėjimų, kuomet kuriama žaidimo istorija, reikia mokėti piešti, animuoti veikėjus, parinkti muziką ir fonus, sukurti personažų charakterius. Tam reikia turėti įvairiapusių žinių bagažą.

Pradžiai, kaip teigia specialistai, geriausi žaidimų kūrėjai yra tie, kurie yra aistringiausi žaidimų fanatai. Jie geriausiai mato žaidimą iš žaidėjo perspektyvos, gali numatyti kokios veikimo dalys patiks, kurios neužkabins žaidėjų. Tačiau jei mėgsti ir moki žaisti, nereiškia, jog gali ir kurti žaidimus, to reikia mokytis.

Laimei Lietuvos aukštosios mokyklos pastebėjo žaidimų kūrimo potencialą bei siūlo specialias programas, kuriose mokomasi programuoti, animuoti ir plėtoti žaidimus. Todėl norint išmokti kurti žaidimus, nereikia būti savamoksliu, pagrindus galima gauti aukštosiose mokyklose. Bet, žinoma, daugiausia patirties ir realių mokymų duoda praktinis darbas.

TV Games – laisvalaikio dalis

Pandemija kaip niekad išryškino žaidimų poreikį – tai laisvalaikio praleidimas, kuris visiems ir visada prieinamas, nesvarbu kur gyventume ar kokia kalba kalbėtume. Specialistų vertinimu tai bus sparčiausiai auganti industrija tiek ekonominiu, tiek prieinamumo ir kultūriniu vertinimu. Tai taps lengviausiai prieinama laisvalaikio praleidimo forma. Tą suprantančios IT įmonės Lietuvoje kartu su aukštosiomis mokyklomis siekia paruošti kuo daugiau specialistų ir užsitikrinti savo vaidmenį šioje konkurencingoje rinkoje. 

Parašykite komentarą