Verslas

Nemažą dalį Lietuvos sieną kertančių migrantų sudaro moterys ir vaikai – ragina neužsimerkti prieš žmogiškumą

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus duomenimis, birželį net 63 proc. Lietuvos-Baltarusijos sieną kirtusių migrantų sudarė moterys ir vaikai – jie sudarė beveik trečdalį, t. y. 28 procentus. Liepą tarp Lietuvos-Baltarusijos sieną kertančių migrantų moterys ir vaikai vis dar sudaro daugiau kaip trečdalį (33 proc.). Šalies verslas ir visuomeninės organizacijos ragina nenusigręžti nuo labiausiai pažeidžiamų visuomenės grupių ir telkti dėmesį į opėjančias socialinės gerovės bei žmogaus teisių problemas.

Tarp atvykstančiųjų gausu šeimų su vaikais, yra besilaukiančių moterų, nelydimų nepilnamečių. Dažnas jų atkeliauja kaip stovi – be drabužių pamainos, be specialaus maisto atsargų vaikams. O sergantys lėtinėmis ligomis – be vaistų artimiausioms dienoms.

„Koordinuodami kitų nevyriausybinių organizacijų pajėgas, stengiamės reaguoti į pagrindinius šeimų ir pažeidžiamų žmonių poreikius, tačiau be verslo ir kitų pilietiškų žmonių pagalbos, vien savo pajėgomis tai galėtume daryti itin ribotą laiką. Esame dėkingi „Yukon Advanced Optics Worlwide“, kad sureagavo į skaudžią situaciją migrantų apgyvendinimo vietose bei pasiūlė savo pagalbą – kiekviena tokia iniciatyva mums leidžia pratęsti pagalbą valstybei, valdant šią kritinę situaciją“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

„Socialinė gerovė ir teisingumas egzistuoja tik tuomet, kai yra vienodai pasiekiami visiems“, – įsitikinęs Germanas Kavalskis, aukštųjų optikos technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ komunikacijos vadovas. Ši įmonė skyrė 10 000 eurų paramos, kurią Raudonasis Kryžius naudos pažeidžiamiausių migrantų būtinųjų reikmių užtikrinimui – bus rūpinamasi specialiu maistu kūdikiams ir vaikams, higienos priemonėmis, sezoną atitinkančiais drabužiais bei avalyne, priemonėmis vaikų užimtumui ir kitais būtiniausiais poreikiais.

„Esu įsitikinęs, kad atsakomybę už bendrą gerovę visuomenėje nešame kiekvienas iš mūsų – tiek asmeniškai, tiek ir kolektyviai. Kol vyksta sudėtingi socialiniai, geopolitiniai ar kultūriniai pokyčiai, nepriklausantys nuo mūsų asmeniškai, vietos žmogiškam supratimui, empatijai ir pagalbai visada yra“, – sako G. Kavalskis. Įmonės „Yukon Advanced Optics Worldwide“ parama Lietuvos visuomeninėms organizacijoms, besirūpinančioms labiausiai pažeidžiamomis socialinėmis grupėmis, šiemet jau sudaro per 70 000 eurų – be Raudonojo Kryžiaus, parama taip pat skirta „Raudonoms nosims“, „Jaunimo linijai“, „Sos vaikų kaimui“, „Maisto bankui“, Druskininkų ligoninei.

Praaėjusiais metais „Yukon Advanced Optics Worldwide“ Lietuvoje paramos skyrė daugiau negu 700 000 eurų: „Maisto bankui“ ( 60 000 eur), „Laisvės TV“ akcijai „Laikykitės, medikai“ (300 000 eur), Druskininkų ligoninei (50 000), Kauno miesto savivaldybei (100 000 eur), Vilniaus miesto savivaldybei (200 000 eur). Paramą socialiai pažeidžiamoms grupėms „Yukon Advanced Optics Worldwide“ iš viso teikia keturiose šalyse.

„Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminanti „Pulsar“ ir „Yukon Advanced Optics“ prekių ženklų optinius prietaisus, yra civilinės termovizijos gamybos pradininkė, kurios produkcija eksportuojama į daugiau nei 70 pasaulio šalių. Didžioji dalis aukštųjų technologijų įrenginių parduota JAV ir Europoje. Pagrindinė įmonės būstinė yra Vilniuje.

Parašykite komentarą