IT naujienos

Patarimai, kaip išmintingai atnaujinti savo išmaniuosius prietaisus

Turbūt daugeliui iš jūsų labai patinka tas euforijos jausmas, kuris aplanko prieš įsigyjant naują išmanųjį prietaisą – juk naujausi išmanieji prietaisai pasižymi dar didesniu funkcionalumu ir dar didesnėmis galimybėmis! Tačiau pastebima, kad nemaža dalis vartotojų anaiptol ne visuomet savo išmaniuosius įrenginius atnaujina vedini objektyvių ir teisingais lūkesčiais pagrįstų priežasčių. Juolab, kad kartais įsigyjami nauji išmanieji prietaisai neilgai trukus pasirodo ne tokie jau funkcionalūs kaip buvo tikėtasi. Todėl tam, kad atnaujinti savo išmaniuosius įrenginius būtų lengviau ir tai padarytumėte teisingai, pateikiame jums keletą svarbių patarimų.

Supraskite, kad pirminis jaudulys ir entuziazmas išblėsta

Turbūt sutiksite, kad dauguma susiduriame su viena ir ta pačia situacija, kuomet naujo telefono, planšetės ar kompiuterio paieškos būna daug malonesnės nei patirtis jį turint. Todėl iš tiesų nereikėtų pernelyg daug laiko skirti svajojimui apie naują įrenginį ir neleisti sau dienų dienas ieškoti „to vienintelio“ ir „paties geriausio“ išmaniojo prietaiso. Tokiu būdu jūs tik pervargsite ir pirminis jaudulys bei entuziazmas dar greičiau išblės. Tai reiškia, kad turite suprasti, jog visi šie pirminiai malonūs pojūčiai nesitęs ilgai, o neilgai trukus po to, kai įsigysite savo pasirinktą išmanųjį prietaisą apie jo išskirtinumus, kurie jus sužavėjo, tiesiog pamiršite.

Nepersistenkite ieškodami naujo išmaniojo įrenginio

Ar paprastai esate linkę visapusiškai pasinerti į naujo technologinio įrenginio paieškas? Ar dėl to nukenčia jūsų produktyvumas darbe? O gal dėl to nebelieka laiko kitoms kasdienėms užduotims? Jei taip, apsvarstykite galimybę nustatyti laiko apribojimus savo vykdomoms paieškoms. Pavyzdžiui, galite nustatyti konkretų laiką, kuomet vykdysite išmaniojo įrenginio paieškas, o tuomet laikui pasibaigus paieškas tęskite tik kitą dieną. Be to, tokiu būdu jūs ne tik sutaupysite daugiau savo laiko, tačiau taip pat galėsite ir geriau apsvarstyti skirtingus įrenginius, atsižvelgdami į tai, ko jums iš tikrųjų galėtų reikėti.

Sužinokite, kokie yra jūsų tikrieji ketinimai

Prieš įsigydami naują išmanųjį prietaisą, pabandykite suprasti motyvus, skatinančius jūsų sprendimą atsinaujinti. Ar ieškote naujo įspūdžių šaltinio savo gyvenime? Gal jūsų sprendimą įsigyti naują technologinį įrenginį paskatino nuobodulys? O galbūt atsirado naujas daug patogesnis telefono pieštukas, kuris yra suderinamas tik su naujausiu išmaniojo prietaiso modeliu? Gal jūsų dabartinis turimas įrenginys kraunasi ypatingai ilgai, todėl švaisto jūsų brangų laiką? Jei skirsite laiko suprasti, kas jus skatina atnaujinti savo turimus išmaniuosius prietaisus, galėsite nuspręsti, ar jūsų priežastys pagrįstos ir ar dabartinis laikas naujo prietaiso įsigijimui iš tikrųjų yra tinkamas.

Prieš įsigydami naują įrenginį pagalvokite apie kasdienius įpročius

Visuomet yra labai nesudėtinga stačia galva pasinerti į savo įsigytą naują išmanųjį prietaisą, siekiant išbandyti visas jo teikiamas galimybes. Tačiau tai tikrai nėra produktyvu ir naudinga jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl prieš įsigyjant naują įmanųjį prietaisą rekomenduojama pabandyti atidžiai pagalvoti apie savo kasdienius įpročius ir tai, kaip galėtumėte naudojimąsi šiuolaikinėmis technologijomis atskirti nuo savo asmeninio gyvenimo. Tokiu atveju jūs neprarasite tiesioginio ryšio su jus supančia aplinka, o išmaniuoju įrenginiu naudositės tik tuomet, kai to jums tikrai reikės.

Nepamirškite išsaugoti savo failus ir nuotraukas

Turbūt pamenate, kuomet įsigiję naują išmanųjį įrenginį jūs supratote, jog jums pirmiausia reikės skirti daug laiko, kol galiausiai iš senojo įrenginio perkelsite visas nuotraukas ir failus? Taip, tai neabejotinai iš jūsų atėmė daug laiko ir pareikalavo daugybės pastangų, jau nekalbant apie labai didelį stresą ir įtampą! Todėl jei norite, kad pradėti naudotis naujuoju įrenginiu jums būtų daug maloniau ir tai nekeltų papildomos įtampos, prieš įsigydami naują išmanųjį prietaisą pasirūpinkite savo dabartiniame įrenginyje laikomų failų ir nuotraukų saugumu, perkeldami jas į debesyje esančią saugyklą ar išorinį kietąjį diską.

Venkite fantazuoti, kaip pasikeis jūsų gyvenimas su naujomis technologijomis

Jei iš prigimties esate svajotojas, greičiausiai šiuo klausimu nelabai ką galėsite padaryti, tačiau visiems kitiems vertėtų mažumėle „sušvelninti“ savo vizijas apie patobulintą skaitmeninį gyvenimo būdą. Galvojimas apie tai, kaip greitai bus įkraunamas jūsų naujasis išmanusis prietaisas ar koks galingas bus fotoaparato objektyvas, kuriuo galėsite padaryti tobulas asmenukes, galbūt ir nėra žalingas, tačiau jei pernelyg pasinersite į fantazijas apie tai, kaip radikaliai pasikeis jūsų gyvenimas naujųjų technologijų dėka, tai gali sukelti daug papildomų sunkumų. Tokiu būdu jūs kursite lūkesčius, kurie niekuomet nebus išpildyti.

Be to, tai taip pat yra susiję ir su jau minėtomis priežastimis, dėl kurių jūs norite įsigyti naują išmanųjį prietaisą. Pavyzdžiui, jei jūs apie naują technologinį įrenginį fantazuojate dėl to, jog norite kuo greičiau prisiliesti prie naujausias mados tendencijas atitinkančio Apple išmaniojo laikrodžio dizaino, nepamirškite, kad galite įsigyti ir skirtingas Apple Watch apyrankes, kurių pagalba pakoreguotumėte savo dabartinio išmaniojo laikrodžio išvaizdą, kartu jam suteikiant ir daugiau išskirtinumo. O tai reiškia, kad tokiu atveju jums tiesiog nebeliks poreikio įsigyti naują prietaisą, kai vietoje to jo išvaizdą galėsite visiškai nebrangiai atnaujinti.

Nuspręskite, kiek laiko sau leisite naudotis nauju technologiniu prietaisu

Ar pastebite, kad pakankamai dažnai pirmenybę skiriate naudojimuisi šiuolaikinėmis technologijomis, o ne vertingam laisvalaikio praleidimui su savo artimaisiais? Lengvai ir greitai paskęstate kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono ekrane? Jei taip, tuomet labai tikėtina, kad ir įsigijus naują išmanųjį įrenginį jūs būsite linkę pasinerti į naujas technologijas, pamirštant aplink jus esančius žmones. Todėl vertėtų iš anksto pagalvoti apie tai, kiek laiko sau leisite naudotis nauju išmaniuoju įrenginiu ir kada tai galėsite daryti. Tokiu būdu jūs galėsite užtikrinti, kad nenukentės jūsų asmeninis gyvenimas ir išmaniosios technologijos neperims jūsų gyvenimo kontrolės.

Žinokite apie bet kokius išorinius veiksnius, verčiančius jus įsigyti naują prietaisą

Jau buvo kalbėta apie tai, kad turite žinoti, dėl kokių priežasčių jūs norite įsigyti naują išmanųjį prietaisą. Tačiau lygiai taip pat svarbu žinoti ir apie bet kokią išorinę įtaką, verčiančią jus įsigyti tokį prietaisą. Galbūt tai yra visiškai nesusiję su jūsų patirtimi naudojantis dabartiniais išmaniaisiais įrenginiais? O gal jūs esate vedini reklamų, kuriose yra pabrėžiama, ką įmanoma nuveikti su naujuoju išmaniuoju telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu? Pagrindinis tikslas būtų priimti sprendimą, kuris nebūtų paveiktas išorinių veiksnių, nesusijusių su jūsų asmeniniais poreikiais ir tikslais. Be to, tokiu būdu jūs sumažinsite ir nusivylimo tikimybę, kuri galėtų kilti, jei išmanųjį prietaisą įsigysite vien tik dėl reklamose girdėtų pažadų.

Venkite kaupti senus išmaniuosius prietaisus

Daiktų kaupimas (nepaisant to, apie kokius daiktus bebūtų kalbama) sukuria tiek fizinę, tiek ir psichologinę netvarką. Jei paprastai esate linkę dažnai atsinaujinti, turėtumėte atrasti būdą, kaip atsikratyti senesnių technologinių įrenginių. Tuo tarpu, jei senų įrenginių jums sunku atsisakyti dėl to, jog juose yra laikomi jūsų asmeniniai duomenys (pvz., nuotraukos, vaizdo medžiaga ir kt.), imkitės veiksmų ir perkelkite juos į tokiems duomenims laikyti skirtas laikmenas. Kai bus mažiau netvarkos, pajusite tikrą palengvėjimą.

Parašykite komentarą